Články

Pozvánka na Pálení čarodějnic 2016

Příjměte pozvání na tradiční Pálení čarodějnic v Kolodějích dne 30. dubna 2016 od 17:00. Buřty, hudba, soutěžní program, sladkosti, ceny pro děti a skákací hrad jsou zajištěny stejně jako dobrá nálada! Těšíme se na vás.

 Pokračování

Poslanec ČSSD o uprchlické vlně: Na tyhle bych klidně nechal střílet či loď s nimi rovnou potopit. Jsme v podobném stavu jako Římská říše při svém pádu

Praha, 13. 6. 2015 5:15 ROZHOVOR Poslanec ČSSD Jiří Koskuba není zastáncem toho, aby se potápěli lodě s ilegálními přistěhovalci. Ale po těch, kteří to organizují, by nechal klidně střílet. Dokud jsme členy EU, měli bychom dle něj dodržovat její pravidla. Jestliže nám přestanou vyhovovat, či dokonce vadit, škodit, měli bychom po zvážení všech pro a proti eventuálně i vystoupit. 

 Pokračování

!!POZOR!!: Změna termínu setkání s náměstkem MO

Z důvodu náhlé změny programu pana náměstka Landovského proběhne dnešní akce s časovým posunem 2 hodin.

 Pokračování

Pozvánka na Pálení čarodějnic 2015

Příjměte pozvání na tradiční Pálení čarodějnic v Kolodějích dne 30. dubna 2015 od 17:00. Buřty, hudební program, sladkosti, ceny pro děti a skákací hrad jsou zajištěny stejně jako dobrá nálada! Těšíme se na vás.

 Pokračování

Poslanec a lékař Koskuba: Opravdu nechci pacienty děsit, ale stav zdravotnictví je už místy za hranou

Praha, 29. 3. 2015 15:35 ROZHOVOR Poslanec ČSSD a primář interního oddělení v pražské nemocnici Bulovka Jiří Koskuba otevřeně popisuje to, s čím se aktuálně potýká české zdravotnictví a proč. Přiznal, kolik let na takový vývoj upozorňoval, i když ho nikdo nechtěl slyšet. A tak se prý mnohé nemocnice a personál ocitají za hranicí nemožného. Doplácí na to pacient, poznamenán je beznadějí i personál.

 Pokračování

Daně podle Jánošíka

Legendární zbojník Juraj Jánošík prý bohatým bral a chudým dával. Ať už je toto tvrzení odrazem nejednoznačného názoru historiků na poměr, v jakém se zbojníci s chudými o lup dělili, nebo tomu tak skutečně bylo, stal se Jánošík navěky symbolem pro velmi svérázné narovnání křivd mezi bohatými a chudými.

 Pokračování

Pražská bytová nekoncepce

Věci se dají dělat v zásadě trojím způsobem: dobře, špatně nebo vůbec. Vše ostatní už je zpravidla jen otázka způsobu provedení. O tom, co je dobře a co špatně můžeme vždy polemizovat. Co člověk, to názor a v politice co politik, to přístup. Úvodní tezi lze s úspěchem uplatnit i na otázku bytové politiky.

 Pokračování

Lucie Svobodová: "Kdyby bylo o co, budu se i hádat"

"Vlivem změny rozpočtového určení daní, tedy poměru, v jakém si stát, obce a kraje rozdělují peníze vybrané od daňových poplatníků, přijde naše městská část ročně o 5 milionů korun od státu a o dalších 3,5 milionu korun od hlavního města. Pokud bych stručně měla vysvětlit důvody, pak nás vláda trestá za to, že jsme Pražané. Podle nového rozdělení totiž budeme v následujících letech dostávat méně, patrně proto, že podle vlády tolik peněz jako Pražané nepotřebujeme. S tím rozhodně nesouhlasím, neboť Praha se o svoji infrastrukturu dělí s širokým okolím, což je prakticky vidět i na naší městské části." říká místostarostka Prahy 14 Lucie Svobodová v únorovém rozhovoru.

 Pokračování

Klánovický les stále v ohrožení. Rozhodnutí padne v březnu.

I přes odmítavé stanovisko Klánovických občanů vyjádřené ve dvou komunálních volbách a navíc v místním referendu v listopadu 2009 pokračuje golfový investor intenzivně v přípravách projektu golfového hřiště v Klánovickém lese. Zbytečně mají být vykáceny desítky hektarů lesa v přírodním parku!  ČSSD se podařilo přispět k zadání změny územního plánu Z1733 tak, aby lesní pozemky, kde je plánované golfové hřiště, byly i v územním plánu vedeny jako lesní. Toto rozhodnutí je však jen dílčím vítězstvím, neboť o finálním schválení navrhované změny se bude teprve hlasovat v Zastupitelstvu hl. m. Prahy v březnu 2013. Jaký byl vývoj této kauzy v posledních měsících, shrnuje tento článek.

 Pokračování

Závěrečný účet MČ Praha 14 za rok 2011

Lucie Svobodová

Výsledky ročního hospodaření, tedy "Závěrečný účet městské čáast Praha 14" projednali a schválili zastupitelé na svém jednání, které se konalo 26. června 2012. O tom, jak v uplynulém roce radnice hospodařila se svým rozpočtem, se mohla prostřednictvím úřední desky seznámit i veřejnost. A jaké tedy byly hospodářské výsledky Prahy 14 za rok 2011?

 Pokračování

  stránka 1/2   následující>>